Banzaj.pl   »   Aktualności   »   MFW zaatakowany przez hakerów

Aktualności

rss

MFW zaatakowany przez hakerów

2011.06.12//  D. Pęgiel
Pentagon poinformował, że Federalne Biuro Śledcze (FBI) wspólnie z Międzynarodowym Funduszem Walutowym prowadzi śledztwo w sprawie serii ataków hakerskich na systemy informatyczne MFW. - FBI pracuje nad tym śledztwem wraz z MFW - oznajmiła rzeczniczka Departamentu Obrony Stanów Zjednoczonych podpułkownik April Cunningham z Sił Powietrznych USA.
Międzynarodowy Fundusz Walutowy, MFW
Międzynarodowy Fundusz Walutowy, MFW Międzynarodowy Fundusz Walutowy zosta zaatakowany przez hakerów
Międzynarodowy Fundusz Walutowy, MFW

- Fundusz funkcjonuje bez problemów - zaznaczył przedstawiciel MFW David Hawley i dodał, że może potwierdzić, że prowadzone jest śledztwo w sprawie incydentu, nie zdradził jednak żadnych dodatkowych szczegółów. Poinformował jedynie, że sprawa rozbija się o wydarzenia związane z cyber-bezpieczeństwem Miedzynarodowego Funduszu Walutowego.

Bloomberg News donosi, że system komputerowy MFW został zaatakowany przez hakerów powiązanych z władzami jakiegoś obcego państwa. Źródło nie wymienia nazwy kraju, skąd mógł zostać przeprowadzony atak, twierdzi jednak, że w wyniku włamania stracone zostały dane, dokumenty i e-maile. Nie jest jasne, czy zostały one skopiowane czy też skasowane. Do ataku hakerów doszło jeszcze przed zatrzymaniem byłego dyrektora wykonawczego MFW Dominique'a Strauss-Kahna.

Międzynarodowy Fundusz Walutowy znajduje się w posiadaniu tajnych informacji na temat gospodarek wielu krajów – informuje dziennik The New York Times. Narażony był na poważne i wyrafinowane ataki, które trwały kilka ostatnich miesięcy – dodaje gazeta. Zdaniem anonimowego eksperta, którego cytuje agencja Reuters, celem włamania mogło być zainstalowanie oprogramowania szpiegującego.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Rekordy z domino, czyli imponujące układanki

Źródło: money.pl, PAP


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
MFW zaatakowany przez hakerów

Newsletter

Newsletter

W dziale Gry

W dziale High-Tech

W dziale Lifestyle

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...

W dziale Kultura

W dziale Extreme

W dziale Motoryzacja

  • Rumunia, to piękny kraj, o niepowtarzalnej atmosferze, do którego nie dotarła jeszczemasowa...

W dziale SportDo góry  //  Banzaj.pl   »   Aktualności   »   MFW zaatakowany przez hakerów