Banzaj.pl   »   Aktualności   »   MPR-500 - nowa broń Izraela

Aktualności

rss

MPR-500 - nowa broń Izraela

2012.02.23//  D. Pęgiel
Z medialnych doniesień wynika, że Izrael opracował nową 227-kilogramową bombę penetrującą, której zadaniem jest niszczenie bunkrów. Broń o nazwie MPR-500 jest w stanie przebić metr betonu lub cztery 20-centymetrowe betonowe zapory (sufit lub ściany bunkra) - czytamy na portalu Onet.pl.

Według komentatorów omawiana bomba wybucha dopiero wewnątrz budynku; w tym momencie uwalnia 26 tysięcy fragmentów, które mogą ranić lub zabić nawet 100 metrów pod ziemią.
MPR-500
MPR-500 MPR-500
MPR-500

MPR-500 ma być najbardziej użyteczna, gdy zainstaluje się w niej zestaw nakierowujący. Najczęściej stosowanym tego rodzaju urządzeniem jest amerykański JDAM (Joint Direct Attack Munition). Umożliwia on działanie w każdych warunkach pogodowych.

Obecnie większość bomb penetrujących jest cięższa - niektóre ważą nawet 910 kilogramów. BLU-109 jest w stanie przebić pięć metrów betonu, a GBU-28 nawet sześć metrów. Komentatorzy podkreślają, że izraelskie wojsko posiada setki większych bomb penetrujących, ale najwyraźniej uznało, że mniejsze będą bardziej skuteczne.

Informacje tego typu nabierają szczególnego znaczenia w obliczu zaogniającej się sytuacji w regionie i wypowiedzi niektórych członków izraelskiego rządu na tematt ewentualnego ataku na irańskie instalacje nuklearne. Spora część tego typu urządzeń została ukryta przez władze w Teheranie w podziemnym ośrodku wzbogacania uranu Fordo.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Rekordy z domino, czyli imponujące układanki

Źródło: onet.pl


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
MPR-500 - nowa broń Izraela

Newsletter

Newsletter

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...

W dziale Lifestyle

W dziale Motoryzacja

  • Rumunia, to piękny kraj, o niepowtarzalnej atmosferze, do którego nie dotarła jeszczemasowa...

W dziale High-Tech

W dziale Gry

W dziale Extreme

W dziale Sport

W dziale KulturaDo góry  //  Banzaj.pl   »   Aktualności   »   MPR-500 - nowa broń Izraela