Banzaj.pl   »   Aktualności   »   Pakistan: Zamach na ministra sprawiedliwości jednej z prowincji

Aktualności

rss

Pakistan: Zamach na ministra sprawiedliwości jednej z prowincji

2013.10.16//  J. Kruczek
W Pakistanie doszło do kolejnego zamachu samobójczego. W wybuchu zginęło co najmniej osiem osób i dwadzieścia zostało rannych. Wśród ofiar śmiertelnych był minister sprawiedliwości prowincji Chajber Pasztunchwa, Israrullah Gandapur.

Zamach miał miejsce pod domem ministra, który właśnie witał gości przybyłych z okazji muzułmańskiego święta Eid al-Adha. Mimo iż władzę w prowincji sprawuje ugrupowanie Gandapura chcące rozmawiać z talibami to Ci zapowiedzieli dalszą walkę ze zwolennikami Stanów Zjednoczonych. Zamach miał miejsce choć w zeszłym tygodniu talibowie zapowiedzieli otwarcie się na dialog.
Północno-zachodnie regiony Pakistanu są prawdziwym siedliskiem grup terrorystycznych. Jedną z najbardziej czynnych jest właśnie ugrupowanie talibów Tehrik-i-Taliban. Od 2007 roku grupa ta zabiła przeszło 6 tysięcy osób. Do zamachu na ministra i jego gości nie przyznała się konkretna grupa, ale to właśnie pakistańscy talibowie są najbardziej prawdopodobnymi zamachowcami.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Spektakularny ratunek dla uwięzionego kierowcyWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Pakistan: Zamach na ministra sprawiedliwości jednej z prowincji

Newsletter

Newsletter

W dziale Lifestyle

W dziale Kultura

W dziale High-Tech

  • Alcatel 5V lawiruje gdzieś pomiędzy niższą i średnią klasą. Smartfon otrzymał elegancki design...

W dziale Motoryzacja

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Sport

W dziale Gry

W dziale ExtremeDo góry  //  Banzaj.pl   »   Aktualności   »   Pakistan: Zamach na ministra sprawiedliwości jednej z prowincji