Banzaj.pl   »   Aktualności   »   Rosja: zakaz głębokich dekoltów i mini

Aktualności

rss

Rosja: zakaz głębokich dekoltów i mini

2012.04.13//  D. Pęgiel
W Rosji od początku przyszłego miesiąca zacznie obowiązywać zakaz noszenia w miejscach publicznych krótkich spódniczek, obcisłych spodni czy przezroczystej bielizny. Projekt w tej kwestii podpisał jeszcze we wrześniu 2011 roku Dmitrij Miedwiediew - czytamy na portalu "Rzeczpospolitej".

Zdaniem komentatorów prezydent Rosji chciał w ten sposób przypodobać się Cerkwi, która wcześniej wypracowała dla wiernych  "dress code". Jej przedstawiciel ubolewał, że "kobieta przecież nie może przychodzić do biura ubrana i wymalowana jak prostytutka".
Rosja: zakaz głębokich dekoltów i mini W Rosji zacznie...
...obowiązywać zakaz...
...głębokich dekoltów i mini

Przepisy zaakceptowane przez Dmitrija Miedwiediewa nakazują Rosjanom ubierać się w miejscach publicznych czysto i schludnie. Zakazane zostały naszywki i napisy na ubraniach nakłaniające do ekstremizmu czy siejące nienawiść. Kobiety nie mogą pokazywać się z ostrym makijażem, powinny natomiast ubierać się w spódnice nie krótsze niż 40 centymetrów lub szorty nie krótsze niż 35 centymetrów.

Zabroniono także głębokich dekoltów i spodni z obniżoną talią, które odsłaniają brzuch. Ponadto szlaban nałożona na klapki, baletki i sandały jednocześnie odsłaniające stopę i palce - czytamy na portalu Rp.pl.

Za załamanie tych przepisów grozić będzie od 50 do 100 dolarów przy pierwszym i drugim zatrzymaniu, a kolejne będą karane 400 dolarami grzywny. Rosyjska policja została już przeszkolona, jak zachować się podczas kontroli - kobiety będą badane przez specjalne odziały.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Rekordy z domino, czyli imponujące układanki

Źródło: rp.pl


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Rosja: zakaz głębokich dekoltów i mini
 / 
Komentarze do: Rosja: zakaz głębokich dekoltów i mini
Romeor pisze:

kobieta przecież nie może przychodzić do biura ubrana i wymalowana jak prostytutka". Może i powinna :) My faceci to lubimy. Takie panie fajnie byłoby spotkać także gdzieś indziej niż na Roksie. Niech nasze spodnie eksp;lodują ;)

Newsletter

Newsletter

W dziale Kultura

W dziale Extreme

W dziale Gry

W dziale Motoryzacja

  • Rumunia, to piękny kraj, o niepowtarzalnej atmosferze, do którego nie dotarła jeszczemasowa...

W dziale Sport

W dziale High-Tech

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...

W dziale LifestyleDo góry  //  Banzaj.pl   »   Aktualności   »   Rosja: zakaz głębokich dekoltów i mini