Banzaj.pl   »   Aktualności   »   Rośnie przestępczość w Internecie

Aktualności

rss

Rośnie przestępczość w Internecie

2013.01.16//  D. Pęgiel
Z informacji przekazanych przez "Dziennik Gazetę Prawną" wynika, iż wykrywalność przestępstw w Internecie jest większa niż w rzeczywistości - wynosi 80%. Gazeta podkreśla, że liczba ubiegłorocznych przestępstw internetowych została oszacowana na prawie 20 tysięcy - wzrosła o ponad 35%.       

W świecie rzeczywistym trend jest odwrotny. Na przykład w 2012 roku odnotowano rekordowy, bo blisko 20-procentowy spadek rozbojów z bronią palną lub innymi niebezpiecznymi narzędziami. Ponadto zmniejszyła się liczba zabójstw, bójek, pobić, włamań i kradzieży samochodów.
Rośnie przestępczość w Internecie Rośnie...
Rośnie przestępczość w Internecie ...przestępczość...
Rośnie przestępczość w Internecie ...w Internecie

Rośnie przestępczość w Internecie, a powodem takiego stanu rzeczy jest coraz bardziej powszechny dostęp do wirtualnego świata. Najczęściej popełniane oszustwa ubiegłego roku związane były z portalami aukcyjnymi i nieuczciwymi sprzedawcami, którzy wysyłają produkt o zdecydowanie niższej wartości niż deklarowana bądź nie wysyłają go wcale.

Spraw z wiązanych z nieuczciwymi internetowymi sprzedawcami było w 2012 roku blisko 16 tysięcy. – Proszę pamiętać, że to jest liczba postępowań, a nie oszukanych. Bo czasem zdarza się tak, że jeden oszust nabierze kilkadziesiąt osób – podkreśla Grażyna Puchalska z Komendy Głównej Policji.

Komentatorzy zaznaczają, że wzrost przestępczości internetowej nie powinien dziwić. – Polska nie jest tu żadnym wyjątkiem, takie zjawisko można także zaobserwować w Stanach Zjednoczonych czy w Niemczech. Wynika to z tego, że w Internecie załatwiamy coraz więcej naszych życiowych spraw, w sieci spędzamy coraz więcej czasu – mówi prof. Brunon Hołyst, kryminolog. – Rośnie nam nowa klasa przestępców, u których umysł zastępuje mięśnie – podkreśla.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Rekordy z domino, czyli imponujące układanki

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Rośnie przestępczość w Internecie

Facebook

Artyści    Kobiety    Mężczyzna    Odjechane    Policja    Polska    Przestępcy    Rosja    Rozrywka    Samolot     Samoloty    Seks    USA    Wojna    Wojsko    Wypadki    Zwierzęta    Związki    Śmierć    Śmieszne   

Newsletter

Newsletter

W dziale Sport

W dziale High-Tech

W dziale Extreme

W dziale Lifestyle

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Motoryzacja

W dziale Gry

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...


Do góry  //  Banzaj.pl   »   Aktualności   »   Rośnie przestępczość w Internecie