Banzaj.pl   »   Aktualności   »   Somalijscy piraci zainkasowali 170 mln USD

Aktualności

rss

Somalijscy piraci zainkasowali 170 mln USD

2012.02.23//  D. Pęgiel
W 2011 roku 170 milionów dolarów wymusili w formie okupów piraci działający u wybrzeży Somalii. Kwota ta jest znacznie wyższa od tej z 2010 roku, która wyniosła 100 milionów dolarów - wynika z raportu przedstawionego na forum Rady Bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych.                 

Jurij Fiedotow - szef oenzetowskiego Biura ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) - oznajmił, ze przeciętny okup za uwolnienie porwanego statku i jego załogi wyniósł 5 milionów dolarów. W przypadku tankowców kwota ta była dwa razy wyższa. Według niego wzmocnione patrolowanie okolicznych akwenów przez okręty wojenne spowodowało, że żądania piratów są większe, gdyż do udanych porwań dochodzi rzadziej - czytamy na portalu Onet.pl, który powołuje się na PAP.
Somalijscy piraci
Somalijscy piraci Somalijscy piraci
Somalijscy piraci

Fiedotow oznajmił także, że pochodzące z okupów pieniądze coraz częściej trafiają do legalnego obiegu finansowego. Szef Biura ds. Narkotyków i Przestępczości dodał, iż środki zdobyte przez piratów są reinwestowane również w dalszą działalność przestępczą. Chodzi o handel narkotykami, przemyt broni i alkoholu, a także handel ludźmi.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Maskotka daje czadu na perkusji

Źródło: onet.pl, PAP


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Somalijscy piraci zainkasowali 170 mln USD

Facebook

Artyści    Kobiety    Mężczyzna    Odjechane    Policja    Polska    Przestępcy    Rosja    Rozrywka    Samoloty    Seks    Tragedie    USA    Wojna    Wojsko    Wypadki    Zwierzęta    Związki    Śmierć    Śmieszne   

Newsletter

Newsletter

W dziale Lifestyle

W dziale High-Tech

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Kultura

W dziale Gry

W dziale Extreme

W dziale Sport

W dziale MotoryzacjaDo góry  //  Banzaj.pl   »   Aktualności   »   Somalijscy piraci zainkasowali 170 mln USD