Banzaj.pl   »   Aktualności   »   Strajk na kolei - w środę z pociągów nie skorzysta 300 tys. pasażerów

Aktualności

rss

Strajk na kolei - w środę z pociągów nie skorzysta 300 tys. pasażerów

2011.08.16//  D. Pęgiel
Związkowcy z Przewozów Regionalnych oznajmili, że nie zawrą porozumienia z zarządem spółki. Tym samym w środę z pociągów nie skorzysta 300 tysięcy pasażerów – poinformowała "Gazeta Wyborcza Rzeszów", na którą powołuje się portal Gazeta.pl.

Około godziny 20.00 władze Przewozów Regionalnych wysłały do związkowców ostatnią propozycję, która miała powstrzymać zaplanowany na środę strajk na kolei. - Proponujemy 120 zł podwyżki w sierpniu, którą już wdrożyliśmy. Kolejne 100 zł od września przyszłego roku i następne 60 zł od 1 stycznia 2013 r. Mamy nadzieję, że do strajku nie dojdzie – stwierdził w rozmowie z dziennikiem Piotr Olszewski, rzecznik Przewozów Regionalnych.
PKP, pociąg Przez środowy strajk...
PKP, pociąg ...z pociągów nie skorzysta...
PKP, pociąg ...300 tys. pasażerów

"Zarząd Przewozów Regionalnych, po spełnieniu w całości postulatów płacowych, oczekuje ze strony związków zawodowych odpowiedzialnej decyzji dotyczącej niepodejmowania w dniu 17 sierpnia akcji strajkowej" - widniej w komunikacie PR przesłanym do "Gazety".

- Propozycje odrzucamy, nie podpiszemy porozumienia. Jutro będzie strajk w całej Polsce – oświadczył Leszek Miętek, pełniący funkcję przewodniczącego komitetu strajkowego kolejowych związków zawodowych. - Potraktowano nas niepoważnie – dodał.
PKP, pociąg Na tory nie wyjedzie...
PKP, pociąg ...w całym kraju...
PKP, pociąg ...2,7 tys. pociągów PR

Kolejarze z Przewozów Regionalnych chcą podwyżek w wysokości 280 zł w dwóch ratach. Pierwszej od 1 sierpnia tegoroku, a drugiej od 1 stycznia 2012 roku. Natomiast zarząd spółki proponował 250 zł, również w dwóch ratach: pierwsza (120 zł) jeszcze w tym miesiącu, ale druga (130 zł) dopiero od 1 stycznia 2013 r.
PKP, pociąg Na 24 sierpnia...
PKP, pociąg ...związkowcy zapowiadają...
PKP, pociąg ...kolejny strajk

We wtorek w resorcie infrastruktury związkowcy odbyli kilkugodzinne rozmowy z władzami przedsiębiorstwa, po których Miętek oznajmił, że porozumienie nie zostało zawarte. - Zaproponowano nam podwyżkę 120 zł od 1 sierpnia, kolejne 80 zł od lipca przyszłego roku i następne 80 zł od stycznia 2013 r. Nie zgadzamy się na to – oświadczył "Gazecie".

Następnie związkowcy dali zarządowi PR czas do godziny 20.00, czekając na nowe propozycje, które później odrzucili. Tym samym w środę na tory nie wyjedzie w całym kraju 2,7 tys. pociągów PR, którymi dziennie podróżuje 300 tys. pasażerów.

Wszystkie bilety jednorazowe wykupione na 17 sierpnia będą w 100% zwracane. W przypadku biletów okresowych (tygodniowe, miesięczne, kwartalne, półroczne i roczne) ich wartość zostanie pomniejszona, ale dopiero po upływie ważności, Jednodniowy strajk może kosztować firmę ponad 5 mln zł – czytamy na portalu Gazeta.pl. Na 24 sierpnia związkowcy zapowiadają kolejny strajk.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Rekordy z domino, czyli imponujące układanki

Źródło: Gazeta Wyborcza Rzeszów, Gazeta.pl


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Strajk na kolei - w środę z pociągów nie skorzysta 300 tys. pasażerów
 / 
Komentarze do: Strajk na kolei - w środę z pociągów...
Bartos pisze:

Ciekawe kiedy ktos zrobi porzadek z tym naszm PKP-bagnem

Newsletter

Newsletter

W dziale High-Tech

W dziale Lifestyle

W dziale Motoryzacja

  • Rumunia, to piękny kraj, o niepowtarzalnej atmosferze, do którego nie dotarła jeszczemasowa...

W dziale Sport

W dziale Gry

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...

W dziale ExtremeDo góry  //  Banzaj.pl   »   Aktualności   »   Strajk na kolei - w środę z pociągów nie skorzysta 300 tys. pasażerów