Banzaj.pl   »   Aktualności   »   Testament Muammara Kadafiego opublikowano w Internecie

Aktualności

rss

Testament Muammara Kadafiego opublikowano w Internecie

2011.10.24//  D. Pęgiel
Na stronie internetowej zabitego niedawno Muammara Kadafiego pojawił się jego testament – poinformował portal Bbc.co.uk. Dokument został skierowany do trzech synów dyktatora, z których jeden już nie żyje, drugiego prawdopodobnie schwytali powstańcy, a trzeci zbiegł z Syrty.
Przeczytaj także: Muammar Kadafi nie żyje » We wstępie testamentu pułkowik odwołał się do religii, pisząc:"przysięga, że nie ma innego Boga poza Allahem, a Mohammed jest Jego Prorokiem". Po wyznaniu wiary wyraził nadzieję, że "umrze jako muzułmanin".
Muammar Kadafi
Muammar Kadafi Muammar Kadafi
Muammar Kadafi

Jeśli zostanę zabity, chcę być pochowany zgodnie z muzułmańskimi zwyczajami, w ubraniu, jakie nosiłem w czasie mojej śmierci i z nieumytym ciałem na cmentarzu w Syrcie, w pobliżu mojej rodziny i krewnych - stwierdził były libijski przywódca, którego słowa przytacza PAP.
Przeczytaj także: Śmierć Muammara Kadafiego - nie było rozkazu zabicia dyktatora » Następnie Kadafi zaapelował, by jego rodzinę, a "szczególnie kobiety i dzieci" traktowano dobrze po jego śmierci. Libijczycy powinni szanować swoją odrębność, osiągnięcia, historię i własnych przodków oraz bohaterów – stwierdził obalony dyktator. Wzywam moich zwolenników do kontynuowania oporu i walki z obcymi agresorami dzisiaj, jutro i zawsze – napisał.
Muammar Kadafi
Muammar Kadafi Muammar Kadafi
Muammar Kadafi

Obalony przywódca Libii zaznaczył, że pozostał wierny swojej sprawie. Niech wszyscy wolni ludzie na świecie wiedzą, że nie ugięliśmy się i nie sprzedaliśmy własnej sprawy w zamian za obietnice osobistego bezpieczeństwa i stabilnego życia. Mieliśmy wiele ofert w tej sprawie, ale zdecydowaliśmy się walczyć, aby pokazać, co to obowiązek i honor - stwierdził.

Nawet jeśli nie wygramy szybko, to damy lekcję przyszłym pokoleniom, że wybór obrony narodu jest honorowym rozwiązaniem, a sprzedawanie go jest największą zdradą, jaką zapamięta historia, mimo wszystkich prób wmówienia wam czegoś innego - tymi słowami pułkownik zakończył swój testament.

Były libijski przywódca został zabity strzałem w głowę w czwartek. Nie jest jasne, czy Kaddafi zginął podczas wymiany ognia w walce, czy został zastrzelony przez powstańców. Rebelianci odmawiają udostępnienia ciała, na co nalega ONZ i Amnesty International.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Rekordy z domino, czyli imponujące układanki

Źródło: onet.pl, PAP


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Testament Muammara Kadafiego opublikowano w Internecie

Newsletter

Newsletter

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...

W dziale Gry

W dziale High-Tech

W dziale Extreme

W dziale Motoryzacja

  • Rumunia, to piękny kraj, o niepowtarzalnej atmosferze, do którego nie dotarła jeszczemasowa...

W dziale Lifestyle

W dziale Sport

W dziale KulturaDo góry  //  Banzaj.pl   »   Aktualności   »   Testament Muammara Kadafiego opublikowano w Internecie