High-Tech & Gadżety   »   Gadżety   »   Trendy w funkcjach piekarnika - przegląd

Gadżety

rss

Trendy w funkcjach piekarnika - przegląd

2022.12.19//  B. Grycan
Tagi: AGD Piekarnik
 Piekarnik to sprzęt, bez którego trudno wyobrazić sobie dobrze wyposażoną kuchnię. Dzięki niemu można przygotować domowe wypieki oraz gorące i chrupiące obiady. Piekarniki nowej generacji pozwalają jednak na dużo więcej. Na jakie funkcje warto więc szczególnie zwrócić uwagę podczas zakupu nowego sprzętu? Podpowiadamy!

Piekarnik parowy

 

Wiele osób zastanawia się nad tym, czym właściwie różni się piekarnik parowy od tradycyjnego piekarnika. Odpowiedź jest bardzo prosta. Piekarnik parowy to sprzęt, który pozwala na pieczenie, odgrzewanie oraz gotowanie na parze. Warto o tym pamiętać, ponieważ na rynku znaleźć można jeszcze innego rodzaju sprzęt, czyli piekarniki z funkcją pary. Te z kolei umożliwiają wyłącznie opcję pieczenia parowego. Wykorzystanie pary pozwala na wydobycie z potrawy wszystkiego, co najlepsze. Domowy chleb jest chrupiący, a mięso idealnie soczyste. Dzięki parze można bowiem odpowiednio obniżyć temperaturę pieczenia, co pozwala na zachowanie naturalnej wilgotności potraw. 

Funkcja grilla i kuchenki mikrofalowej

 

Ze względu na ograniczoną przestrzeń, coraz więcej osób poszukuje sprzętów typu 3 w 1. Na szczęście czasy, gdy tego typu produkty były dużo gorszej jakości, dawno mamy za sobą. Dziś opcje 3 w 1 w niczym nie ustępują pojedynczym produktom. Zamiast więc piekarnika, kuchenki mikrofalowej i grilla elektrycznego, warto postawić na jeden produkt, czyli piekarnik kompaktowy z funkcją mikrofali i grilla. To nie tylko spora oszczędność (zarówno miejsca, jak i pieniędzy), ale i dobra okazja do kulinarnych eksperymentów. W zdecydowanej większości mieszkań grille elektryczne schowane są na dnie szafy. Mało kto ma ochotę je wyciągać stamtąd, a wiele osób zwyczajnie o nich zapomina. Mając opcję grillowania w piekarniku, codziennie można przygotować pyszne danie, jak prosto z rusztu.

Funkcja oszczędzania energii

 

Dla wielu osób coraz ważniejsza jest także kwestia oszczędności energii. Zarówno ze względu na domowy budżet, jak i w trosce o przyszłość naszej planety. Na reakcje producentów sprzętu AGD na szczęście nie trzeba było długo czekać. Większość piekarników nowej generacji ma funkcję oszczędzania energii. Warto prześledzić jednak ją dokładnie i zwrócić uwagę na to, aby jej obecność nie odbijała się na jakości przygotowywanych potraw. Co jest szczególnie istotne?

Dobry piekarnik, czyli jaki?

 

Piekarniki marki Electrolux, w tym piekarnik do zabudowy z funkcją mikrofali CombiQuick, mają funkcję szybkiego nagrzewania, która pozwala skrócić czas przygotowania piekarnika do pracy w wymaganej temperaturze nawet o 40 proc. Z kolei szybkie, jednak wciąż jakościowe i równomierne pieczenie gwarantuje dodatkowa opcja Even Cooking. Dzięki niej możliwy jest stały obieg gorącego powietrza, który gwarantuje równomierny rozkład temperatury. Funkcja Even Cooking pozwala na skrócenie czasu pieczenia nawet o 20 proc. Przydatną funkcją, która pozwala obniżyć rachunki za prąd, jest także termosonda, która monitoruje temperaturę wewnątrz potrawy. To nic innego jak inteligentne pieczenie, ponieważ, gdy sprzęt uzna potrawę za gotową, automatycznie zakończy proces pieczenia.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Redmi 9A - recenzja budżetowego smartfonaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Trendy w funkcjach piekarnika - przegląd

Newsletter

Newsletter

W dziale Kultura

W dziale Gry

W dziale Extreme

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...

W dziale Sport

W dziale Motoryzacja

  • Rumunia, to piękny kraj, o niepowtarzalnej atmosferze, do którego nie dotarła jeszczemasowa...

W dziale LifestyleDo góry  //  High-Tech & Gadżety   »   Gadżety   »   Trendy w funkcjach piekarnika - przegląd