Banzaj.pl   »   Różności   »   Wodowanie M.V. Greenland - wyjątkowego statku z napędem LNG

Różności

rss

Wodowanie M.V. Greenland - wyjątkowego statku z napędem LNG

2015.11.05//  J. Kruczek
Wodowanie statków zawsze wygląda efektownie. Szczególnie jeżeli mamy do czynienia z bocznym wodowaniem, czyli wrzuceniem gotowej jednostki bokiem z brzegu na wodę. Kilka dni temu taką operację przeprowadzono w Holandii na statku M.V. Greenland.
Powyżej możemy zobaczyć, jak Holendrzy wodują statki przy publicznej drodze. Trzeba przyznać, że to całkiem niezłe widowisko. Potężny statek został zsunięty do kanału skąd wyrzucił pokaźne ilości wody. Droga tuż przed manewrem została zamknięta i tu musimy przyznać służbom porządkowym niezłą precyzję w wyliczeniach.
M.V. Greenland
M.V. Greenland M.V. Greenland
M.V. Greenland

Warto też wspomnieć o samym statku M.V. Greenland. Jest on pod pewnym względem wyjątkową jednostkom. Jest to statek transportowy do przewozu cementu, który jako pierwszy korzysta z napędu LNG. Tak ten statek dostał instalację gazową co ma zmniejszyć koszta eksploatacji. To przełomowe rozwiązanie wkraczające dość powoli do żeglugi.
M.V. Greenland
M.V. Greenland M.V. Greenland
M.V. Greenland

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Maskotka daje czadu na perkusjiWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Wodowanie M.V. Greenland - wyjątkowego statku z napędem LNG

Facebook

Artyści    Kobiety    Mężczyzna    Odjechane    Policja    Polska    Przestępcy    Rosja    Rozrywka    Samoloty    Seks    Tragedie    USA    Wojna    Wojsko    Wypadki    Zwierzęta    Związki    Śmierć    Śmieszne   

Newsletter

Newsletter

W dziale Extreme

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Sport

W dziale Kultura

W dziale Gry

W dziale Lifestyle

W dziale Motoryzacja

W dziale High-TechDo góry  //  Banzaj.pl   »   Różności   »   Wodowanie M.V. Greenland - wyjątkowego statku z napędem LNG