Banzaj.pl   »   Różności   »   Wołczansk - najmniejsze rosyjskie miasto z własną siecią tramwajową

Różności

rss

Wołczansk - najmniejsze rosyjskie miasto z własną siecią tramwajową

2017.12.01//  J. Kruczek
Linie tramwajowe kojarzą nam się z największymi miastami, w których pozwalają one na usprawnienie komunikacji miejskiej. Okazuje się, że tramwaje występują także w dość małych i słabo rozwiniętych miastach, czego przykładem jest Wołczansk.
Wołczansk jest obecnie najmniejszym miastem Rosji posiadającym własną linię tramwajową. Pamięta ona lata 50-te minionego stulecia. Linia posiada długość 8 km i w większości prowadzi przez lasy, co jest dość niespotykane dla tramwajów. Tabor liczy zaledwie cztery tramwaje, a ruszają one w trasę co godzinę.
Wołczansk
Wołczansk Wołczansk
Wołczansk

Na powyższym filmie możecie zobaczyć przejazd całą trasą. Jak widać torowiska są już w opłakanym stanie, a same tramwaje nowoczesnością też nie grzeszą. Mimo to linia ciągle działa i mieszkańcy 10-tysięcznego miasta cieszą się nią na co dzień.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Lasagna mająca sto warstwWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Wołczansk - najmniejsze rosyjskie miasto z własną siecią tramwajową

Facebook

Artyści    Kobiety    Mężczyzna    Odjechane    Policja    Polska    Przestępcy    Rosja    Rozrywka    Samoloty    Seks    Tragedie    USA    Wojna    Wojsko    Wypadki    Zwierzęta    Związki    Śmierć    Śmieszne   

Newsletter

Newsletter

W dziale Extreme

W dziale Sport

W dziale Lifestyle

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Gry

W dziale High-Tech

W dziale Motoryzacja

W dziale KulturaDo góry  //  Banzaj.pl   »   Różności   »   Wołczansk - najmniejsze rosyjskie miasto z własną siecią tramwajową