Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Zakupowy city break bez wydawania fortuny? Musisz tylko wiedzieć, jak dobrze wymienić euro!

Finanse

rss

Zakupowy city break bez wydawania fortuny? Musisz tylko wiedzieć, jak dobrze wymienić euro!

2023.06.19//  B. Grycan
Tagi: Waluty
Mogłoby się wydawać, że wysoki kurs euro nie zachęca do podróżowania. Jeśli jednak wiesz kiedy i gdzie kupić obcą walutę, to jest to doskonały czas na city breaki. Wybierz najlepszy kierunek, sprawdź cenę euro, dokonaj wymiany, ciesz się atrakcyjnymi wakacjami i zakupami w najlepszych cenach.

Gdzie jechać na city break, by cena euro nie odstraszała?

 

Jest wiele krajów, w których obowiązuje euro, a ceny mimo to są bardzo atrakcyjne, np.:
  • Hiszpania,
  • Portugalia,
  • Grecja,
  • Włochy.

Jeśli chcesz zaoszczędzić jeszcze bardziej, na kursie euro zyskasz więcej podczas zakupów:
  • w Chorwacji,
  • na Cyprze,
  • na Słowacji.

Ceny w tych państwach są bardzo atrakcyjne. Mowa tu zarówno o kosztach hoteli czy jedzenia w restauracjach, jak i atrakcji oraz zwykłych zakupów w sklepach. Często stawki po przeliczeniu z euro na zł niejednokrotnie są nawet atrakcyjniejsze niż w Polsce.

Gdzie znaleźć najlepszy kurs euro?

 

Organizując city break, najważniejsza jest odpowiednia wymiana PLN na EUR. Im niższa cena euro, tym mniej złotówek wydasz na cały wyjazd. W praktyce więc krótki urlop będzie dla Ciebie tańszy i zyskasz możliwość zaoszczędzenia części środków. Pytanie jedynie, gdzie sprawdzać kurs euro, aby dokonywać wymiany w najlepszym momencie?

Doskonale sprawdzi się tu Walutomat, dostępny na stronie https://www.walutomat.pl/kursy-walut/eur-pln/. To platforma wymiany walut, łącząca osoby sprzedające oraz kupujące obce pieniądze. Masz tam szansę trafić na kurs euro o wiele atrakcyjniejszy niż w tradycyjnych kantorach czy bankach. W dodatku możesz też samodzielnie przygotować satysfakcjonującą Cię ofertę. Proponowana przez Ciebie cena euro może odpowiadać innemu użytkownikowi. Dzięki temu kupisz środki potrzebne na city break za taką kwotę, jaką chcesz wydać na weekendowy urlop.

Dodatkową zaletą Walutomatu jest to, że dzięki niemu nie przegapisz żadnej atrakcyjnej oferty, jaka pojawi się na rynku. Odpowiadają za to powiadomienia, które ustawisz na interesującą Cię cenę euro. W ten sposób od razu dowiesz się, gdy na platformie ktoś będzie chciał sprzedać euro po takiej stawce, jaka Cię interesuje. Szybko zatem uzbierasz środki na city break, bez niepotrzebnego przepłacania czy wielogodzinnego wpatrywania się w ekran.

Jak kupować w euro, żeby jak najwięcej zaoszczędzić?

 

Atrakcyjny przelicznik euro przy wymianie to nie wszystko. Zamierzasz robić zakupy w czasie city breaku? Pamiętaj o podstawowych zasadach, dzięki którym nie będziesz przepłacać, wykonując transakcje w obcej walucie.

Przede wszystkim korzystaj z konta walutowego i to środkami z niego płać w sklepach. Wiele banków za transakcje międzynarodowe dolicza dodatkowe opłaty i prowizje. Przez to każdy produkt może kosztować o wiele więcej euro, niż się spodziewałeś.

Druga kwestia to korzystanie z wcześniej kupionego euro, zamiast używania kursu aktualnego. Wynika to z faktu, że wymieniając pieniądze z wyprzedzeniem, np. przy użyciu Walutomatu, zapewne korzystałeś z najlepszych kursów. Decydując się na zwykłą kartę bankową, stosującą przewalutowanie błyskawiczne, pieniądze przeliczane są po aktualnych cenach. Euro i cały urlop mogą więc kosztować Cię znacznie więcej.  
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: grafika: freepik.com


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Zakupowy city break bez wydawania fortuny? Musisz tylko wiedzieć, jak dobrze wymienić euro!

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale Lifestyle

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Motoryzacja

W dziale Sport

W dziale Extreme

W dziale Gry

W dziale High-TechDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Zakupowy city break bez wydawania fortuny? Musisz tylko wiedzieć, jak dobrze wymienić euro!