Lifestyle   »   Forma i zdrowie   »   Alergia na kurz - jak sobie z nią radzić?

Forma i zdrowie

rss

Alergia na kurz - jak sobie z nią radzić?

2024.04.19//  Artykuł sponsorowany
Alergia na kurz dotyka milionów ludzi na całym świecie. Jej objawy mogą być bardzo uciążliwe i wpływają negatywnie na codzienne funkcjonowanie i jakość życia. Na szczęście istnieje kilka metod, które mogą pomóc poradzić sobie z tą dolegliwością.


Odkurzaj, najlepiej codziennie


Odkurzacz to podstawowe narzędzie w walce z kurzem. Wybierz model, który skutecznie usuwa drobne zanieczyszczenia z powietrza oraz powierzchni, o dużej mocy ssania. Powinien być on wyposażony w filtr HEPA, który jest w stanie zatrzymać nawet ponad 99% alergenów o rozmiarze powyżej 0,3 mikrona. Przykładem takiego urządzenia może być Xiaomi g11. Zwróć uwagę na akcesoria dołączone do zestawu. Powinny się tam znaleźć szczotki przeznaczone do czyszczenia różnych powierzchni, w kilku rozmiarach.

Stosuj pokrowce, unikaj dywanów


Postaraj się zmniejszyć ilość przedmiotów, które łatwo gromadzą kurz. W przypadku silnej alergii specjaliści radzą usunąć z sypialni dywany, zasłony i pluszowe zabawki. Wszelkie tkaniny i miękkie powierzchnie stanowią idealne środowisko do gromadzenia się kurzu i roztoczy, dlatego należy je często prać, albo stosować pokrowce ochronne. Walkę z kurzem wspomóc też może mopowanie podłóg, w czym przydatne mogą się okazać odkurzacze wyposażone w odpowiednie funkcje, takie jak Xiaomi g10 w mi-home.

Używaj oczyszczaczy powietrza


Alergeny z powietrza skutecznie usuwają oczyszczacze wyposażone w filtry HEPA, które zatrzymują zanieczyszczenia. Ważne jest, aby wybrać model odpowiedni do wielkości pomieszczenia, w którym będziesz go używać. Szczególnie godne polecenia są oczyszczacze z funkcją monitorowania jakości powietrza, które pozwalają na śledzenie poziomu zanieczyszczeń w czasie rzeczywistym.

Jeśli alergii na kurz towarzyszą takie objawy jak: suchość gardła, kaszel oraz podrażnienie błon śluzowych, warto nabyć też nawilżacz powietrza lub oczyszczacz z funkcją nawilżania. Takie urządzenie oprócz usuwania zanieczyszczeń z powietrza jest w stanie utrzymać odpowiedni poziom wilgotności. Dzięki temu może zmniejszyć suchość błon śluzowych i korzystnie wpłynąć na samopoczucie mieszkańców.

Pierz pościel w wysokiej temperaturze


Regularne pranie pościeli w wysokiej temperaturze, co najmniej 60°C usuwa z niej kurz. Powinna więc, być uszyta z tkaniny, która dobrze znosi takie zabiegi. Najlepiej, jeśli materiał ten jest hipoalergiczny. Do prania możesz stosować detergenty, które mają działanie przeciwdrobnoustrojowe Pamiętaj też, aby suszyć pościel w wentylowanych pomieszczeniach.

Aby poradzić sobie z alergią na kurz, należy wykazać się systematycznością i zaangażowaniem. Utrzymanie czystości w domu ułatwią Ci profesjonalne narzędzia takie jak odkurzacz Xiaomi mi vacuum cleaner g10 w ofercie sklepu Mi-Home lub wysokiej jakości oczyszczacze powietrza wyposażone w filtr HEPA. Warto stosować też specjalne pokrowce na materace i poduszki, a także używać hipoalergicznej pościeli. Mamy nadzieję, że nasze porady pomogą Ci w walce z alergią. Powodzenia! 
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Zwiedzanie okolic jeziora Salton SeaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Alergia na kurz - jak sobie z nią radzić?

Newsletter

Newsletter

W dziale Extreme

W dziale Sport

W dziale Gry

W dziale High-Tech

W dziale Kultura

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...

W dziale Motoryzacja

  • Rumunia, to piękny kraj, o niepowtarzalnej atmosferze, do którego nie dotarła jeszczemasowa...


Do góry  //  Lifestyle   »   Forma i zdrowie   »   Alergia na kurz - jak sobie z nią radzić?