Banzaj.pl   »   Różności   »   Biblioteka Liści Palmowych - nasze życie zapisane w liściach?

Różności

rss

Biblioteka Liści Palmowych - nasze życie zapisane w liściach?

2013.10.28//  W. Vitkacy
Ludzkość od zarania dziejów interesowała się tym, co może wydarzyć się w przyszłości, jak będzie wyglądać nasza dalsza egzystencja na ziemi, oraz najważniejsze – co czeka nas samych z osobna. Wielu zrobiło by wszystko by móc poznać swoją przyszłość i dzięki temu umiejętnie pokierować swoim życiem, aby zaznać pełnię szczęścia. Inni natomiast obawiają się tego co zapisał dla nich los, bądź po prostu chcą podejmować decyzje, które nie będą z góry im znane. Czy rzeczywiście człowiek powinien znać swoją przyszłość? Czy lepiej żyć w nieświadomości?
zycie_zapisane_na_lisciach_palmowych
zycie_zapisane_na_lisciach_palmowych
zycie_zapisane_na_lisciach_palmowych

Dziś poznanie swojej przyszłości oferują nam programy telewizyjne, wróżki, internet, horoskopy… A wszystko za dogodną opłatą. Ludzie pragnący dowiedzieć się o sobie czegoś więcej, bez namysłu wydają coraz większe ilości pieniędzy i kierują się tym co powie im telewizyjna wróżka bądź tym co wyczytają w gazecie rozrywkowej. Jest jednak na świecie pewne miejsce gdzie według wierzeń, możemy poznać swoją przyszłość spisaną na palmowych liściach przez starożytnego mędrca z dalekiego wschodu… Miejsce to od dawna odwiedzane jest przez ludzi, którzy chcą poznać tajemnicę i sens życia, tych którzy poszukują swojego miejsca na ziemi i chcą wiedzieć czy w ich życiu istnieje przeznaczenie.
zycie_zapisane_na_lisciach_palmowych
zycie_zapisane_na_lisciach_palmowych
zycie_zapisane_na_lisciach_palmowych

Biblioteka Liści Palmowych w Indiach to miejsce gdzie tysiące lat temu ówczesny wizjoner Bhirgu postanowił zapisać losy świata i ludzi na zwojach liści palmy. Jeśli wierzyć przekazom historycznym, jako jedyna osoba, która osiągnęła szczyt duchowego rozwoju, miał on szanse zapoznać się z Kroniką Akaszy (kronika świata) gdzie zapisane jest wszystko, począwszy od ludzkich myśli, skończywszy na przyszłości świata. Poprzez głęboką medytacje Bhirgu miał szansę otrzymać tę niezwykłą wiedzę. Lecz przekazy ustne nie zawsze mogą być w pełni odwzorowane, więc postanowiono spisać je właśnie na liściach palmy w języku starotamilskim – języku który znają tylko wybrani i z pokolenia na pokolenie uczą się go, aby móc przejąć opiekę nad niezwykłą biblioteką. Każdy z takich liści zawiera w sobie niezwykłe i cenne dla nas samych informacje. Dowiemy się o naszych poprzednich wcieleniach, możliwościach, wydarzeniach z każdej dziedziny życia, no i najważniejsze o czekającej nas przyszłości. Są również i tacy, którzy mogą poznać datę swojej śmierci – jednak ta informacja nie jest dostępna dla każdego.
zycie_zapisane_na_lisciach_palmowych
zycie_zapisane_na_lisciach_palmowych
zycie_zapisane_na_lisciach_palmowych

Jeżeli chcemy poznać tę wiedze, jest taka szansa – wcześniej jednak trzeba zapowiedzieć swoją wizytę i umówić się na konkretny termin. Jednak trzeba zadać sobie pytanie, czy naprawdę tego chcemy i potrzebujemy? Co jeśli dowiemy się o sobie czegoś, czego wiedzieć nigdy nie chcielibyśmy? Jak bardzo może to wpłynąć na dotychczasowe życie? Jeśli jesteśmy ludźmi otwartymi na świat i nieznane, możemy zaryzykować. Wiedza ta nie nadaje się dla każdego, ponieważ może spowodować naprawdę nieodwracalne zmiany w sposobie myślenia i przewrócić nasze życie do góry nogami. Choć ludzie od zawsze pragnęli odkrywać rzeczy mistyczne, nieznane, tajemnicze, trzeba pamiętać o tym, że często bywa to zgubne. Czasem życie takie jakie zostało nam dane powinno nam wystarczyć i powinniśmy doceniać się za to jak nim pokierowaliśmy oraz za to, że w ogóle je mamy…
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Rekordy z domino, czyli imponujące układankiWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Biblioteka Liści Palmowych - nasze życie zapisane w liściach?

Newsletter

Newsletter

W dziale Motoryzacja

  • Rumunia, to piękny kraj, o niepowtarzalnej atmosferze, do którego nie dotarła jeszczemasowa...

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...

W dziale High-Tech

W dziale Sport

W dziale Extreme

W dziale Lifestyle

W dziale Kultura

W dziale GryDo góry  //  Banzaj.pl   »   Różności   »   Biblioteka Liści Palmowych - nasze życie zapisane w liściach?