Banzaj.pl   »   Aktualności   »   Breivik poczeka na proces w areszcie

Aktualności

rss

Breivik poczeka na proces w areszcie

2012.02.08//  D. Pęgiel
Sąd w Norwegii zadecydował, że Anders Behring Breivik pozostanie w areszcie do rozpoczęcia procesu, czyli do 16 kwietnia tego roku. Media podkreślają, że mężczyzna, którego oskarża się o zabójstwo 77 osób w lipcu 2011 roku, pojawił się na sali sądowej uśmiechnięty.
Przeczytaj także: Anders Breivik uznany za niepoczytalnego » Zdaniem sądu stan psychiczny zamachowca odegra istotną rolę w przebiegu procesu. Breivik może uniknąć najsurowszej kary za dokonane zbrodnie, jeśli okaże się, iż jest niezrównoważony. Przypomnijmy, że pod koniec poprzedniego roku prokuratorzy opublikowali opinię lekarz, z której wynikało, że mężczyzna jest paranoikiem i schizofrenikiem - czytamy na portalu Onet.pl, który powołuje się na CNN.
Anders Breivik
Anders Breivik Anders Breivik
Anders Breivik

W styczniu sędzia Wenche Elizabeth Arntzen zażądała drugiej opinii na temat jego zdrowia psychicznego. Podczas ostatniego przesłuchania oskarżony kolejny raz zaprezentował swoje ekstremistyczne poglądy. Ponadto był uśmiechnięty i wykonał dłonią gest na znak solidarności.
Breivikowi zarzuca się przeprowadzenie zamachu bombowego w Oslo, w którym zginęło osiem osób, oraz brutalnego ataku z użyciem broni na wyspie Utoya, gdzie zabił 69 osób. Do tych tragicznych wydarzeń doszło 22 lipca 2011 roku.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Rekordy z domino, czyli imponujące układanki

Źródło: onet.pl


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Breivik poczeka na proces w areszcie

Facebook

Artyści    Kobiety    Mężczyzna    Odjechane    Policja    Polska    Przestępcy    Rosja    Rozrywka    Samolot     Samoloty    Seks    USA    Wojna    Wojsko    Wypadki    Zwierzęta    Związki    Śmierć    Śmieszne   

Newsletter

Newsletter

W dziale High-Tech

W dziale Gry

W dziale Sport

W dziale Extreme

W dziale Kultura

W dziale Lifestyle

W dziale Motoryzacja

  • Rumunia, to piękny kraj, o niepowtarzalnej atmosferze, do którego nie dotarła jeszczemasowa...

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...


Do góry  //  Banzaj.pl   »   Aktualności   »   Breivik poczeka na proces w areszcie