Banzaj.pl   »   Aktualności   »   Chińczycy zamierzali uzbroić Kadafiego

Aktualności

rss

Chińczycy zamierzali uzbroić Kadafiego

2011.09.05//  D. Pęgiel
Kanadyjski dziennik "The Globe and Mail" poinformował, że Chiny zaoferowały w lipcu duże ilości broni libijskiemu dyktatorowi Muammarowi Kadafiemu oraz prowadziły poufne rozmowy na temat dostaw uzbrojenia do Libii przez Algierię i Republikę Południowej Afryki – donosi PAP.
Gazeta powołując się na dokumenty, które znaleziono na śmietniku w dzielnicy Bab Akkarah w Trypolisie, podała w niedzielnym wydaniu, że przedsiębiorstwa zbrojeniowe kontrolowane przez władze Państwa Środka były gotowe uzbroić Libię za co najmniej 200 milionów dolarów. Tym samym Pekin zignorował sankcje nałożone na ten afrykański kraj przez Organizację Narodów Zjednoczonych.
Libijscy żołnierze
Libijscy żołnierze Libijscy żołnierze
Libijscy żołnierze

"The Globe and Mail" nie udało się potwierdzić, czy chińska broń została dostarczona. Tymczasem przedstawiciel rebeliantów twierdzi, że "jest niemal pewny, że ta broń tu dotarła i została wykorzystana przeciwko powstańcom".
Gazeta podkreśla, że w połowie lipca doradcy wojskowi pułkownika pojawili się w Pekinie, gdzie spotkali się z przedstawicielami firm China North Industries Corp. (Norinco), China National Precision Machinery Import & Export Corp. (CPMIC) oraz China XinXing Import & Export Corp. Chińczycy zaoferowali im całe swoje zapasy uzbrojenia i zaproponowały dodatkową produkcję.
Libijscy żołnierze
Libijscy żołnierze
Libijscy żołnierze

Ponadto chińskie przedsiębiorstwa poinformowały, że wiele rodzajów zamówionego uzbrojenia znajduje się w arsenałach Algierii i broń ta może być niezwłocznie przetransportowana przez granicę z Libią. Z dokumentów wynika, iż rozmawiano m.in. na temat dostaw pocisków przeciwpancernych i rakiet ziemia-powietrze.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Rekordy z domino, czyli imponujące układanki

Źródło: tvp.info, PAP


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Chińczycy zamierzali uzbroić Kadafiego

Newsletter

Newsletter

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...

W dziale Extreme

W dziale Motoryzacja

  • Rumunia, to piękny kraj, o niepowtarzalnej atmosferze, do którego nie dotarła jeszczemasowa...

W dziale Kultura

W dziale High-Tech

W dziale Gry

W dziale Lifestyle

W dziale SportDo góry  //  Banzaj.pl   »   Aktualności   »   Chińczycy zamierzali uzbroić Kadafiego