Banzaj.pl   »   Różności   »   Dlaczego mężczyźni kłamią?

Różności

rss

Dlaczego mężczyźni kłamią?

2013.03.15//  D. Kwiecień
Każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę, że szczerość jest w życiu bardzo ważna i nie powinno się kłamać. Mimo to często mijamy się z prawdą i nie zawsze musi być to coś bardzo złego. Kłamią zarówno kobiety, jak i mężczyźni, dorośli oraz dzieci. My jednak zajmiemy się dziś kwestią naszej płci. Jakie są najczęstsze powody tego, że mężczyźni kłamią?
Męskie życie - dlaczego kłamiemy?
Męskie życie - dlaczego kłamiemy?
Męskie życie - dlaczego kłamiemy?

Jak większość rzeczy w życiu, kłamstwo również jest spowodowane płcią piękną. Już w szkole podstawowej zaczynamy szaleć na punkcie kobiet i wcale nie przechodzi nam to z wiekiem. Oczywiście nie jesteśmy sami na świecie, więc mamy dużą konkurencję. Niektórzy mężczyźni mają pewne kompleksy, wydaje im się, że nic nie osiągnęli, więc szukają innego sposobu na to, by zaimponować płci przeciwnej. Najłatwiej jest więc podkoloryzować nieco swoją biografię. Często więc mówimy o swoich bohaterskich czynach, pasjonującej pracy i podróżach w najdalsze zakątki świata.
Przeczytaj także: Kłamiesz? Te zachowania Cię zdradzają! »Zdarza się również, że nie jesteśmy szczerzy, by nie zdradzić swojej partnerki. W końcu co mamy odpowiedzieć, gdy kobieta pyta nas o to, czy przypadkiem nie przybyło jej kilka kilogramów? Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że płeć piękna jest bardzo wrażliwa jeśli chodzi o jej wygląd. Nie chcemy więc ranić naszych partnerek ani wprawiać ich w kiepski nastrój. W takim kłamstwie więc nie ma raczej nic złego i niemoralnego. Z drugiej strony trzeba zachować zdrowy rozsądek i gdy waga partnerki zbliża się do trzycyfrowego wyniku, powinniśmy w jakiś sposób zareagować…
Męskie życie - dlaczego kłamiemy?
Męskie życie - dlaczego kłamiemy?
Męskie życie - dlaczego kłamiemy?

Kolejnym powodem kłamania jest chęć podbudowania swojego ego. Najłatwiej zaobserwować to w szkole średniej i na początku studiów. Faceci uwielbiają rozmawiać o kobietach, a o ich męskości ma świadczyć między innymi ilość partnerek seksualnych. Gdyby podsłuchać taką dyskusję to może się okazać, że mimo młodego wieku każdy z rozmówców spał z co najmniej dwudziestoma przedstawicielkami płci pięknej. Oczywiście każdy zdaje sobie sprawę, że to kłamstwo, ale wszyscy udają inaczej, by nikt nie przyjrzał się ich licznikowi.
Przeczytaj także: Sztuka przepraszania... Bo każdy popełnia w życiu błędy »Czasem kłamiemy także po to, by uniknąć dalszych kłopotów. Kobiety nie lubią niektórych naszych sposobów spędzania czasu. Po co więc mamy przyznawać, że byliśmy na meczu, a nie w bibliotece, skoro nic się nie stało, a kłótnia nie jest nam wcale potrzebna?
Męskie życie - dlaczego kłamiemy?
Męskie życie - dlaczego kłamiemy?
Męskie życie - dlaczego kłamiemy?

Gdy zaczynamy nowy związek, obie strony chcą wiedzieć jak najwięcej o swoim partnerze. Nie chodzi tu jednak tylko o ulubione potrawy, pasje i poglądy na świat. Czasem kobiety interesuje także nasza przeszłość seksualna. Każdy z nas doskonale wie czym może skończyć się poruszanie tego tematu. Chociaż nie powinno się nikogo wieszać na krzyżu za zdarzenia z przeszłości, to zazwyczaj rozmowa na temat byłych partnerek prowadzi do kłótni, cichych dni i ochłodzeniu stosunków. Nikt z nas tego nie chcę, dlatego zazwyczaj nieco zmieniamy naszą biografię, by mieć święty spokój i osiągnąć zadowolenie partnerki.
Przeczytaj także: 5 najczęściej wypowiadanych przez kobiety kłamstw »Warto także uświadomić sobie to, że są ludzie, którzy najzwyczajniej w świecie lubią kłamać. Nie robią to jednak po to, by zranić drugą osobę. Ich zachowanie powodowane jest chęcią „sprawdzenia się” i odczucia uderzenia adrenaliny. Nie jest to jednak zbyt moralne, a jeśli chce się ciekawych wrażeń, powinno się zacząć uprawiać jakiś ekstremalny sport.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Rekordy z domino, czyli imponujące układanki

Źródło: mensxp.com


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Dlaczego mężczyźni kłamią?

Facebook

Artyści    Kobiety    Mężczyzna    Odjechane    Policja    Polska    Przestępcy    Rosja    Rozrywka    Samolot     Samoloty    Seks    USA    Wojna    Wojsko    Wypadki    Zwierzęta    Związki    Śmierć    Śmieszne   

Newsletter

Newsletter

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Gry

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Sport

W dziale Extreme

W dziale Lifestyle

W dziale High-Tech

  • Wiele osób zastanawia się, czy warto kupić iPada. Warto zaznaczyć, że jest to jeden z flagowych...

W dziale MotoryzacjaDo góry  //  Banzaj.pl   »   Różności   »   Dlaczego mężczyźni kłamią?