Banzaj.pl   »   Aktualności   »   Hamas zamierza przenieść się do Kataru

Aktualności

rss

Hamas zamierza przenieść się do Kataru

2011.04.30//  D. Pęgiel
Wydawana w Londynie arabska gazeta "Al-Hayat" poinformowała, że Hamas zamierza przenieść swoją kwaterę główną z Syrii do Kataru. Islamistyczne ugrupowanie rządzi w Strefie Gazy, jednak jego ścisłe kierownictwo polityczne i wojskowej przebywa w Damaszku.

Katarskie władze - jak donosi zazwyczaj dobrze poinformowany dziennik - zgodziły się już na przenosiny liderów organizacji, która jest uważana za terrorystyczną przez Unię Europejska, Stany Zjednoczone i Izrael. Arabska gazeta utrzymuje, że Katar zamierz udzielić schronienia tylko politycznemu kierownictwu Hamasu, nie chce jednak przystać na przeprowadzkę wojskowego skrzydła tego ugrupowania.
Hamas
Hamas Hamas
Hamas

Islamiści mieli zwrócić się w tej sprawie do Kataru po tym, jak spotkali się z odmową Jordanii i Egiptu - informuje "Al-Hayat", powołująca się na palestyńskich polityków. Dziennik nie podaje dlaczego Hamas zdecydował się na przeprowadzkę, ale - zdaniem komentatorów - głównym powodem takiej decyzji ma być destabilizacja sytuacji w Syrii, gdzie od połowy marca zginęło ponad pół tysiąca osób.

Hamas to radykalna islamska organizacja, która stała się aktywna we wczesnych etapach Intifady - działała w pierwszym rzędzie w Strefie Gazy, ale także na Zachodnim Brzegu. Za swój podstawowy cel uważa zbudowanie państwa palestyńskiego rozciągającego się od Morza Śródziemnego do rzeki Jordan oraz zniszczenie żydowskiego państwa.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Rekordy z domino, czyli imponujące układanki

Źródło: wprost.pl; PAP


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Hamas zamierza przenieść się do Kataru

Newsletter

Newsletter

W dziale Extreme

W dziale Gry

W dziale Kultura

W dziale Motoryzacja

  • Rumunia, to piękny kraj, o niepowtarzalnej atmosferze, do którego nie dotarła jeszczemasowa...

W dziale Lifestyle

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...

W dziale Sport

W dziale High-TechDo góry  //  Banzaj.pl   »   Aktualności   »   Hamas zamierza przenieść się do Kataru