Banzaj.pl   »   Aktualności   »   Zamach w syryjskim mieście Hama. Zginęło co najmniej 30 osób

Aktualności

rss

Zamach w syryjskim mieście Hama. Zginęło co najmniej 30 osób

2013.10.20//  J. Kruczek
W syryjskim mieście Hama doszło do eksplozji ciężarówki pułapki. Eksplozja zabiła co najmniej 30 osób, a wiele innych zostało rannych. W pojeździe znajdowało się 1,5 tony ładunków wybuchowych, a odpowiedzialność jest przypisywana rebeliantom.

Zamach przeprowadziło ugrupowanie Front al-Nusra powiązane z Al-Kaidą. Celem ataku był posterunek kontrolny obsadzony przez wojsko rządowe. Według Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka wielu rannych znajduje się w bardzo ciężkim stanie. Tuż po eksplozji doszło też do wymiany ognia miedzy obiema stronami konfliktu.
Hama była miejsce burzliwych wystąpień przeciw reżimowi Asada. W 2011 roku po rozpoczęciu otwartego konfliktu miasto zostało zdobyte przez siły rządowe i od tego czasu znajduje się pod kontrola wojska. Od dłuższego czasu w mieście panował względny spokój, choć w nowożytnej historii Syrii Hama była wielokrotnie świadkiem masakr związanych z walkami wolnościowymi.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Idiotów na drogach nie brakujeWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Zamach w syryjskim mieście Hama. Zginęło co najmniej 30 osób

Newsletter

Newsletter

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale High-Tech

W dziale Lifestyle

W dziale Kultura

W dziale Gry

  • Far Cry 5 zbliża się wielkimi krokami, a co za tym idzie pora przygotować komputery na nadejście...

W dziale Extreme

W dziale Sport

W dziale MotoryzacjaDo góry  //  Banzaj.pl   »   Aktualności   »   Zamach w syryjskim mieście Hama. Zginęło co najmniej 30 osób