Banzaj.pl   »   Aktualności   »   Izraelski żołnierz zostanie wymieniony za 1027 Palestyńczyków

Aktualności

rss

Izraelski żołnierz zostanie wymieniony za 1027 Palestyńczyków

2011.10.12//  D. Pęgiel
Izrael i Hamas, który sprawuje kontrolę nad Strefą Gazy, zawarły porozumienie w sprawie wymiany izraelskiego żołnierza Gilada Szalita. Wojskowy, który jest od pięciu lat przetrzymywany przez radykałów, zostanie wymieniony na palestyńskich więźniów. O tych planach poinformował premier Izraela Benjamin Netanjahu, który zapewnił, iż Szalit wróci do ojczyzny "w najbliższych dniach".
Hamas
Hamas Hamas
Hamas

W myśl porozumienia, które zostało wynegocjowane przy pomocy Egiptu, Żyd ma zostać uwolniony w zamian za 1027 Palestyńczyków przebywających w izraelskich więzieniach. Informacje te potwierdził jeden z liderów Hamasu - Chaled Meszaal. Strona izraelska zdementowała natomiast wcześniejsze doniesienia źródeł palestyńskich, jakoby w ramach umowy miał zostać uwolniony Marwan Barguti. Odegrał on znaczącą rolę w obu antyizraelskich powstaniach z 1987 i 2000 roku.
Przeczytaj także: Netanjahu: Izrael będzie agresywny » Kapral Szalit został porwany 25 czerwca 2006 roku w wyniku ataku palestyńskich bojowników na posterunek armii izraelskiej w pobliżu Kerem Szalom, niedaleko granicy ze Strefą Gazy. Sprawa uprowadzonego żołnierza odbiła się szerokim echem na całym świecie. Domagający się jego uwolnienia organizowali m.in. wielotysięczne marsze solidarności.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Rekordy z domino, czyli imponujące układanki

Źródło: wp.pl, PAP


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Izraelski żołnierz zostanie wymieniony za 1027 Palestyńczyków

Newsletter

Newsletter

W dziale Lifestyle

W dziale Gry

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...

W dziale Sport

W dziale Motoryzacja

  • Rumunia, to piękny kraj, o niepowtarzalnej atmosferze, do którego nie dotarła jeszczemasowa...

W dziale Kultura

W dziale High-Tech

W dziale ExtremeDo góry  //  Banzaj.pl   »   Aktualności   »   Izraelski żołnierz zostanie wymieniony za 1027 Palestyńczyków