Banzaj.pl   »   Aktualności   »   Milion dolarów za informacje o b. agencie FBI

Aktualności

rss

Milion dolarów za informacje o b. agencie FBI

2012.03.07//  D. Pęgiel
Amerykańskie Federalne Biuro Śledcze (FBI) oferuje milion dolarów nagrody za informacje, które doprowadzą do bezpiecznego powrotu byłego funkcjonariusza tej agencji Roberta Levinsona. Amerykanin zaginął w Iranie w 2007 roku i - zdaniem władz Stanów Zjednoczonych - może być przetrzymywany jako zakładnik.
Robert Levinson
Robert Levinson Robert Levinson
Robert Levinson

Levinson jest byłym agentem specjalnym FBI. Zaginął on na irańskiej wyspie Kisz, gdzie przybył w celach biznesowych. Rząd w Teheranie zapewnia, iż nie ma żadnych informacji na temat Amerykanina. Szef waszyngtońskiego biura FBI James McJunkin stwierdził, że oferowana nagroda powinna zachęcić każdego, kto posiada jakiekolwiek informacje w tej sprawie.

Pod koniec ubiegłego roku rodzina Levinsona przedstawiła nagranie, na którym utrwalono zaginionego Ameryaknina. Prosił on rząd Stanów Zjednoczonych o pomoc w negocjacjach z porywaczami i podkreślił, że kończy mu się lekarstwo na cukrzycę.

Wcześniej sekretarz stany USA Hillary Clinton twierdziła, że Levinson prawdopodobnie przetrzymywany jest gdzieś w Azji Południowo-Zachodniej. Przedstawicielka amerykańskiego rządu zwróciła się także o pomoc do Iranu, który obiecał, iż będzie działał w tej sprawie.

64-letni Robert Levinson był zatrudniony w FBI przez 22 lata; ze służby odszedł w 1998 roku. Potem pracował jako prywatny detektyw dla kilku wielkich korporacji. Milion dolarów przeznaczony na nagrodę będzie pochodził z budżetu resortu sprawiedliwości USA.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Rekordy z domino, czyli imponujące układankiWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Milion dolarów za informacje o b. agencie FBI

Newsletter

Newsletter

W dziale Motoryzacja

  • Rumunia, to piękny kraj, o niepowtarzalnej atmosferze, do którego nie dotarła jeszczemasowa...

W dziale High-Tech

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...

W dziale Extreme

W dziale Lifestyle

W dziale Sport

W dziale Gry

W dziale KulturaDo góry  //  Banzaj.pl   »   Aktualności   »   Milion dolarów za informacje o b. agencie FBI