Banzaj.pl   »   Aktualności   »   Netanjahu: palestyńskie władze winne śmierci żydowskich osadników

Aktualności

rss

Netanjahu: palestyńskie władze winne śmierci żydowskich osadników

2011.03.13//  D. Pęgiel
Pięciu członków rodziny żydowskich osadników - trójka dzieci i ich rodzice - zostali zadźgani w szabasowy wieczór we własnym domu w miejscowości Itamar na Zachodnim Brzegu. O tę zbrodnię izraelski premier Benjamin Netanjahu obwinił wczoraj palestyńskie władze.

Izraelska policja twierdzi, że uzbrojony w nóż napastnik (lub napastnicy) włamali się do domu w Itamar, a następnie zabili dwoje dorosłych i dzieci w wieku 11 i 3 lat oraz miesięczne niemowlę. Policjanci przyznali, że w budynku przebywała jeszcze dwójka kilkuletnich dzieci, które przeżyły.
Benjamin Netanjahu
Benjamin Netanjahu Benjamin Netanjahu
Benjamin Netanjahu

Zbrodnia została odkryta przez 12-letnią córkę zabitych, gdy wróciła do domu z młodzieżowych zajęć około północy z piątku na sobotę. Ściganiem sprawcy (lub sprawców) zajęły się znaczne siły policji i wojska. Odpowiedzialność za zbrodnię wzięły na siebie Brygady Męczennika Jasera Arafata, które są uznawane za zbrojne ramię rządzącego Autonomią Palestyńską Fatahu.

W oświadczeniu przesłanym mediom Brygady określiły rzeź mianem "heroicznej operacji", która jest "częścią naturalnego odwetu za masakry faszystowskich okupantów na naszym narodzie na Zachodnim Brzegu i w Strefie Gazy".

Szef rządu Izraela wezwał władze Autonomii Palestyńskiej do "powstrzymania nagonki na Izrael”, która - jego zdaniem - prowadzona jest m.in. w meczetach. Oznajmił także, że "społeczeństwo, które pozwala na dziką nagonkę przeciwko Izraelowi, nakłania do mordowania dzieci". Palestyński prezydent Mahmud Abbas potępił wszelką przemoc skierowaną przeciwko cywilom "bez względu na okoliczności".
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Rekordy z domino, czyli imponujące układanki

Źródło: interia.pl; PAP


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Netanjahu: palestyńskie władze winne śmierci żydowskich osadników

Facebook

Artyści    Kobiety    Mężczyzna    Odjechane    Policja    Polska    Przestępcy    Rosja    Rozrywka    Samolot     Samoloty    Seks    USA    Wojna    Wojsko    Wypadki    Zwierzęta    Związki    Śmierć    Śmieszne   

Newsletter

Newsletter

W dziale Extreme

W dziale Kultura

W dziale Gry

W dziale High-Tech

W dziale Sport

W dziale Motoryzacja

  • Rumunia, to piękny kraj, o niepowtarzalnej atmosferze, do którego nie dotarła jeszczemasowa...

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...

W dziale LifestyleDo góry  //  Banzaj.pl   »   Aktualności   »   Netanjahu: palestyńskie władze winne śmierci żydowskich osadników