Banzaj.pl   »   Aktualności   »   Syria: 14 osób zginęło na przedmieściach Damaszku

Aktualności

rss

Syria: 14 osób zginęło na przedmieściach Damaszku

2013.08.16//  J. Kruczek
Tagi: Wojna Syria
Świat przygląda się wydarzeniom w Egipcie, tymczasem w Syrii ciągle trwa wojna domowa zbierająca krwawe żniwa. Siły rządowe przypuściły atak na miejscowość Mleha na obrzeżach Damaszku. W wyniku ataku moździerzowego zginęło co najmniej 14 osób w tym czworo dzieci.

To kolejni cywile będący ofiarami walki rebeliantów z siłami prezydenta Baszara al-Asada. Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka poinformowało, że w ataku na przedmieściach stolicy zginęło czworo dzieci, kobieta oraz dziewięciu mężczyzn. Ofiar jest z pewnością więcej, ponieważ siły rządowe zaatakowały także kilka innych miejscowości.
Syria
Syria Syria
Syria

Dziś rano lotnictwo syryjskie zaatakowało miasta Muadamija al-Szam, Jabrud i Rankus. Od około miesiąca wojsko regularnie atakuje miejscowości leżące na trasie do Morza Śródziemnego. Obliczenia ONZ wskazują na to, że w wyniku walk zginęło już przeszło 100 tysięcy osób. Kilka milionów było zmuszonych do opuszczenia miejsca zamieszkania. Walki trwają od marca 2011 roku i do tej pory nie udało się rozwiązać konfliktu, ani zaprzestać ataków na cywili.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Idiotów na drogach nie brakujeWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Syria: 14 osób zginęło na przedmieściach Damaszku

Facebook

Artyści    Kobiety    Mężczyzna    Odjechane    Policja    Polska    Przestępcy    Rosja    Rozrywka    Samoloty    Seks    Tragedie    USA    Wojna    Wojsko    Wypadki    Zwierzęta    Związki    Śmierć    Śmieszne   

Newsletter

Newsletter

W dziale Motoryzacja

W dziale Gry

  • Far Cry 5 zbliża się wielkimi krokami, a co za tym idzie pora przygotować komputery na nadejście...

W dziale Extreme

W dziale Kultura

W dziale High-Tech

W dziale Sport

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale LifestyleDo góry  //  Banzaj.pl   »   Aktualności   »   Syria: 14 osób zginęło na przedmieściach Damaszku