Banzaj.pl   »   Różności   »   Test XVII-wiecznej armaty. Jakie zniszczenia niosła ta broń?

Różności

rss

Test XVII-wiecznej armaty. Jakie zniszczenia niosła ta broń?

2020.04.25//  J. Kruczek
Oglądając filmy o piratach możemy zobaczyć spektakularne bitwy morskie z wykorzystaniem ciężkich dział. Takie XVII-wieczne armaty miotały metalowymi kulami. Takie pociski nie wybuchały i pozornie nie powinny robić aż takich zniszczeń, jak pokazują to filmy. Czy na pewno?
Powyższe nagranie pokazuje test zabytkowego działa z XVII wieku. Armatę wycelowano w makietę okrętu i pokazano, jak faktycznie funkcjonuje taka broń. Jak widzimy odrzut jest naprawdę spory. Trafiona imitacja statku jednak nie wybucha, a dziura w zewnętrznej części pokładu jest malutka. W takim razie, czy taka broń miała sens?
Test armaty
Test armaty Test armaty
Test armaty

Oczywiście że tak. Otwór wlotowy jest niewielki, ale wylotowy już jest całkiem spory. Kula rozrywała drewno, a wyszarpane duże fragmenty drewna raniły dotkliwie załogę. Sama kula niszczyła także wszystko na swojej drodze. Armaty były niezwykle skuteczne, jak na prostotę jaką się cechują.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Rekordy z domino, czyli imponujące układankiWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Test XVII-wiecznej armaty. Jakie zniszczenia niosła ta broń?

Newsletter

Newsletter

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Motoryzacja

W dziale Extreme

W dziale Kultura

W dziale Gry

W dziale Sport

W dziale High-Tech

W dziale LifestyleDo góry  //  Banzaj.pl   »   Różności   »   Test XVII-wiecznej armaty. Jakie zniszczenia niosła ta broń?