Banzaj.pl   »   Aktualności   »   Hamas przeniósł produkcję rakiet do Egiptu

Aktualności

rss

Hamas przeniósł produkcję rakiet do Egiptu

2011.12.12//  D. Pęgiel
Izraelska gazeta "Jerusalem Post" poinformowała, że Hamas uruchomił produkcję pocisków rakietowych na terenie należącego do Egiptu półwyspu Synaj. Fundamentaliści mają nadzieję, iż w ten sposób uchronią swój arsenał przed atakami Izraela. Ponadto w miejscu tym powstały bazy dla bojowników tej palestyńskiej organizacji, których zadaniem jest przenikanie na terytorium państwa żydowskiego.
Hamas
Hamas Hamas
Hamas

Dziennikarz specjalizujący się w tematyce wojskowej, Jaakow Katz, stwierdził, że Hamas zakłada, iż Izrael nie odważy się interweniować na Synaju. Żydzi mieliby się obawiać negatywnych skutków dla stosunków z Kairem. Jednocześnie Izrael apeluje do Egiptu, by przywrócił porządek na półwyspie - czytamy na portalu Jpost.com.

Izraelczycy, by nie dopuścić do destabilizacji na swojej granicy z Egiptem, zgodzili się na zwiększenie liczby wojsk na Synaju, mimo że traktat pokojowy z 1979 roku zakłada demilitaryzację tego regionu. Do tej pory porozumienie to przewidywało jedynie obecność ograniczonych sił służących ochronie.

Według gazety "Jerusalem Post" wzmocnienie egipskiego kontyngentu na półwyspie dało tylko ograniczone efekty w walce z fundamentalistami i przemytem broni do Stefy Gazy. Izrael twierdzi, że to właśnie przez Synaj miały tam dotrzeć z Libii rakiety przeciwlotnicze rosyjskiej produkcji.

Komentatorzy podkreślają, iż Hamas stara się korzystać ze zmian, które zachodzą w Egipcie. W związku z tym nawiązał współpracę z Bractwem Muzułmańskim - największą aktualnie siłą polityczną w egipskim państwie.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Rekordy z domino, czyli imponujące układanki

Źródło: jpost.com


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Hamas przeniósł produkcję rakiet do Egiptu

Newsletter

Newsletter

W dziale Motoryzacja

  • Rumunia, to piękny kraj, o niepowtarzalnej atmosferze, do którego nie dotarła jeszczemasowa...

W dziale Kultura

W dziale Sport

W dziale High-Tech

W dziale Lifestyle

W dziale Extreme

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...

W dziale GryDo góry  //  Banzaj.pl   »   Aktualności   »   Hamas przeniósł produkcję rakiet do Egiptu