Banzaj.pl   »   Aktualności   »   Policja złapała oszusta, który podszywał się pod wykładowcę prawa

Aktualności

rss

Policja złapała oszusta, który podszywał się pod wykładowcę prawa

2013.10.25//  J. Kruczek
Funkcjonariusze Stołecznej Komendy Policji zatrzymali mężczyznę, który przez ponad rok zatrudniał się w roli wykładowcy prawa mimo braku kompetencji. 46-letni Mariusz K. zatrudnił się na kilku uczelniach w roli wykładowcy posługując się podrobionymi dokumentami.

Mężczyzna zatrudnił się w 2010 roku w jednej z placówek oświatowych. Posłużył się dokumentami wskazującymi na izraelskie obywatelstwo. posiadał też podrobione dokumenty potwierdzające wykształcenie prawnicze. Zatrudniając się w sumie na trzech uczelniach oszust wyłudził przeszło 100 tysięcy złotych. Co więcej kilkuset studentów musiało powtarzać egzaminy.
Gdy oszustwo wyszło na jaw Mariusz K. zniknął. Przez kilkanaście miesięcy policja go poszukiwała i gromadziła dokumenty dowodowe. Teraz udało się ująć mężczyznę. Mężczyzna ukrywał się udając studenta judaistyki na jednej z krakowskich uczelni. W celu zatuszowania swojej tożsamości nosił strój chasyda wraz ze specjalną fryzurą i brodą. Oszustowi grozi do ośmiu lat pozbawienia wolności.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Spektakularny ratunek dla uwięzionego kierowcyWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Policja złapała oszusta, który podszywał się pod wykładowcę prawa

Newsletter

Newsletter

W dziale Extreme

W dziale Lifestyle

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Motoryzacja

W dziale High-Tech

  • Alcatel 5V lawiruje gdzieś pomiędzy niższą i średnią klasą. Smartfon otrzymał elegancki design...

W dziale Sport

W dziale Kultura

W dziale GryDo góry  //  Banzaj.pl   »   Aktualności   »   Policja złapała oszusta, który podszywał się pod wykładowcę prawa