Banzaj.pl   »   Różności   »   Blacha tytan-cynk - nowa jakość wizualna nowoczesnych wnętrz

Różności

rss

Blacha tytan-cynk - nowa jakość wizualna nowoczesnych wnętrz

2016.03.14//  P. Potocki
Blacha tytan-cynk, korten oraz inne rodzaje metalowych powierzchni budzą coraz większe zainteresowanie osób przymierzających się do aranżacji bądź metamorfozy swoich wnętrz. Na wskroś nowoczesne i śmiałe rozwiązania spotykają się także z pochlebnymi opiniami projektantów HomeSquare, którzy chętnie wprowadzają do swoich realizacji ten „charakterny trend”.
Blacha tytan-cynk we wnętrzach
Blacha tytan-cynk we wnętrzach
Blacha tytan-cynk we wnętrzach


Blacha tytan-cynk powstaje z naturalnych surowców, więc ma honorowe miejsce obok drewna, kamienia, szkła czy betonu. Te materiały mają jednoznaczny wyraz, są ponadczasowe, nie nudzą się.

Blacha doskonale sprawdza się w nowoczesnych przestrzeniach, dodaje designerskiego „pazura”, industrialnego szyku, jest oryginalną dekoracją posiadającą mnogość wariantów. Dodatkowo znajduje zastosowanie nie tylko aranżacji wizualnej.


Praca z materiałem, jakim jest blacha tytan-cynk nie należy do najłatwiejszych. W tym momencie najrozsądniejszym posunięciem będzie skorzystanie z pomocy projektantów, którzy współpracują ze specjalistami posiadającymi wiedzę na temat specyfiki materiału i jego możliwości. Dzięki tej synergii klient uzyskuje upragniony efekt.


Dylematy nad temat blachy. Tytan-cynk czy korten?
Wszystko zależy od konkretnego projektu. Nie należy jednak iść w przesadę i wprowadzać wielu kombinacji wykończeń. Porównując korten i blachę tytan-cynk… pierwszy materiał doskonale kontrastuje z klasycznym stylem, podkreśla industrialny klimat, jednak ulega korozji. Natomiast blacha jest bardziej neutralna, „wtapia się” w otoczenie i w przeciwieństwie do kortenu wykazuje odporność na wodę.


Połysk czy mat?
„Blachy cynkowe to powierzchnie często stosowane na elewacjach, a więc dość odporne. Natomiast taki materiał, jak stal nierdzewna, bardzo się rysuje. Widać też na nim ślady po dotknięciu, dlatego unikam w projektach frontów stalowych” – wyjaśnia projektantka wnętrz, Justyna Smolec. Przy wyborze odpowiedniego materiału istotne jest zapoznanie się z nim i zdecydowanie czy jesteśmy w stanie zaakceptować jego niedoskonałości.


„Pamiętajmy, że surowa blacha zmienia swoją barwę w zależności od umiejscowienia, ciepła czy wilgotności, co może być widoczne jeszcze bardziej na powierzchni lśniącej. Blacha polerowana wymaga podczas eksploatacji większej atencji niż matowa.” – podkreślają architekci z pracowni Studio.O..
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Rekordy z domino, czyli imponujące układankiWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Blacha tytan-cynk - nowa jakość wizualna nowoczesnych wnętrz
 / 
Komentarze do: Blacha tytan-cynk - nowa jakość...
swish pisze:

Do tej pory blachę tytan-cynk widziałem raczej na elewacjach. We wnętrzu niekoniecznie.

Newsletter

Newsletter

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...

W dziale Extreme

W dziale Motoryzacja

  • Rumunia, to piękny kraj, o niepowtarzalnej atmosferze, do którego nie dotarła jeszczemasowa...

W dziale Kultura

W dziale High-Tech

W dziale Gry

W dziale Lifestyle

W dziale SportDo góry  //  Banzaj.pl   »   Różności   »   Blacha tytan-cynk - nowa jakość wizualna nowoczesnych wnętrz