Banzaj.pl   »   Różności   »   Blacha tytan-cynk - nowa jakość wizualna nowoczesnych wnętrz

Różności

rss

Blacha tytan-cynk - nowa jakość wizualna nowoczesnych wnętrz

2016.03.14//  P. Potocki
Blacha tytan-cynk, korten oraz inne rodzaje metalowych powierzchni budzą coraz większe zainteresowanie osób przymierzających się do aranżacji bądź metamorfozy swoich wnętrz. Na wskroś nowoczesne i śmiałe rozwiązania spotykają się także z pochlebnymi opiniami projektantów HomeSquare, którzy chętnie wprowadzają do swoich realizacji ten „charakterny trend”.
Blacha tytan-cynk we wnętrzach
Blacha tytan-cynk we wnętrzach
Blacha tytan-cynk we wnętrzach


Blacha tytan-cynk powstaje z naturalnych surowców, więc ma honorowe miejsce obok drewna, kamienia, szkła czy betonu. Te materiały mają jednoznaczny wyraz, są ponadczasowe, nie nudzą się.

Blacha doskonale sprawdza się w nowoczesnych przestrzeniach, dodaje designerskiego „pazura”, industrialnego szyku, jest oryginalną dekoracją posiadającą mnogość wariantów. Dodatkowo znajduje zastosowanie nie tylko aranżacji wizualnej.


Praca z materiałem, jakim jest blacha tytan-cynk nie należy do najłatwiejszych. W tym momencie najrozsądniejszym posunięciem będzie skorzystanie z pomocy projektantów, którzy współpracują ze specjalistami posiadającymi wiedzę na temat specyfiki materiału i jego możliwości. Dzięki tej synergii klient uzyskuje upragniony efekt.


Dylematy nad temat blachy. Tytan-cynk czy korten?
Wszystko zależy od konkretnego projektu. Nie należy jednak iść w przesadę i wprowadzać wielu kombinacji wykończeń. Porównując korten i blachę tytan-cynk… pierwszy materiał doskonale kontrastuje z klasycznym stylem, podkreśla industrialny klimat, jednak ulega korozji. Natomiast blacha jest bardziej neutralna, „wtapia się” w otoczenie i w przeciwieństwie do kortenu wykazuje odporność na wodę.


Połysk czy mat?
„Blachy cynkowe to powierzchnie często stosowane na elewacjach, a więc dość odporne. Natomiast taki materiał, jak stal nierdzewna, bardzo się rysuje. Widać też na nim ślady po dotknięciu, dlatego unikam w projektach frontów stalowych” – wyjaśnia projektantka wnętrz, Justyna Smolec. Przy wyborze odpowiedniego materiału istotne jest zapoznanie się z nim i zdecydowanie czy jesteśmy w stanie zaakceptować jego niedoskonałości.


„Pamiętajmy, że surowa blacha zmienia swoją barwę w zależności od umiejscowienia, ciepła czy wilgotności, co może być widoczne jeszcze bardziej na powierzchni lśniącej. Blacha polerowana wymaga podczas eksploatacji większej atencji niż matowa.” – podkreślają architekci z pracowni Studio.O..
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Rekordy z domino, czyli imponujące układankiWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Blacha tytan-cynk - nowa jakość wizualna nowoczesnych wnętrz
 / 
Komentarze do: Blacha tytan-cynk - nowa jakość...
swish pisze:

Do tej pory blachę tytan-cynk widziałem raczej na elewacjach. We wnętrzu niekoniecznie.

Facebook

Artyści    Kobiety    Mężczyzna    Odjechane    Policja    Polska    Przestępcy    Rosja    Rozrywka    Samolot     Samoloty    Seks    USA    Wojna    Wojsko    Wypadki    Zwierzęta    Związki    Śmierć    Śmieszne   

Newsletter

Newsletter

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Extreme

W dziale Sport

W dziale Gry

W dziale Motoryzacja

W dziale High-Tech

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Lifestyle

  • Święta to czas prezentów. Jeśli mamy w domu fana sportu, nie tylko piłki, to warto pomyśleć o...


Do góry  //  Banzaj.pl   »   Różności   »   Blacha tytan-cynk - nowa jakość wizualna nowoczesnych wnętrz