Banzaj.pl   »   Różności   »   Przegląd najpopularniejszych domków narzędziowych

Różności

rss

Przegląd najpopularniejszych domków narzędziowych

2022.04.14//  P. Potocki

Domki narzędziowe coraz częściej goszczą w naszych ogrodach. Nic dziwnego — to schludne i praktyczne miejsce do przechowywania wszystkich przydatnych rzeczy. Planujesz zakup takiego schowka, ale nie wiesz, jaki domek wybrać? Czas na przegląd i porównanie najpopularniejszych modeli.

 


Dlaczego warto mieć domek narzędziowy?

Choć z założenia domek narzędziowy to miejsce do przechowywania narzędzi, przyda się nie tylko majsterkowiczom. To świetne miejsce na przybory niezbędne w ogrodzie, a także coś, w co powinni zainwestować wszyscy budujący dom — nie ma w końcu lepszego sposobu na bezpieczne schowanie niezbędnych na budowie rzeczy. W domku narzędziowym możemy też przechowywać zabawki dla dzieci, sprzęty do uprawiania sportu, a nawet meble i dekoracje ogrodowe, które trzeba schować przed deszczem.
Jakie są rodzaje domków narzędziowych?

DOMKI DREWNIANE
Przydomowe składziki bardzo często wykonane są z drewna. Taki domek na narzędzia możemy wykonać samodzielnie lub kupić gotowy — do montażu we własnym zakresie lub do zamontowania przez fachowców. Możemy osadzić go na standardowym fundamencie, ale też na bloczkach betonowych. Wyróżnia je niepowtarzalny klimat i idealne dopasowanie do naturalnego otoczenia domu. Niestety, z upływem lat drewno traci swój urok. Wymaga częstego impregnowania, aby zabezpieczyć je przed warunkami atmosferycznymi.

Niewielki drewniany przyścienny domek narzędziowy, fot. Ogrodosfera.pl

DOMKI Z TWORZYWA
Ciekawa i coraz popularniejsza alternatywa to domki narzędziowe wykonane z tworzyw sztucznych — łatwe w montażu, dostępnie od ręki i zapewniające trwałość na lata bez konieczności impregnowania jak w przypadku domków drewnianych. Z uwagi na mnogość wzorów i kolorów, taki domek narzędziowy możemy wpasować w otoczenie domu.

Do tej kategorii zalicza się m.in.:

  • domki plastikowe — (z polipropylenu lub polietylenu) najtańsze, odporne na wilgoć, ale niestety nie na promieniowanie UV, przez co z po latach mogą tracić kolor;
Plastikowy domek narzędziowy, fot. Ogrodosfera.pl


  • domki poliwęglanowe — nieco droższe, ale najtrwalsze: zarówno na uszkodzenia mechaniczne, jak i trudne warunki atmosferyczne.
Domek narzędziowy z poliwęglanu, fot. Ogrodosfera.pl


DOMKI METALOWE
Schowek na narzędzia może być wykonany także z metalu. Jego zaletą jest trwałość, o ile zadbamy o usadowienie domku na fundamencie izolującym od wilgoci z podłoża i wybierzemy taki dobrze zabezpieczony przed korozją. Metalowe domki narzędziowe prezentują się dziś estetycznie i stylowo — blacha może imitować np. drewno, choć bez wątpienia jest to dość surowy materiał.

Duży metalowy domek narzędziowy Store Boss, fot. Ogrodosfera.pl


DOMKI MUROWANE
Innym rozwiązaniem są domki murowane. Są trwałe i znacznie odporniejsze na niesprzyjające warunki, ale nie da się ich łatwo zmontować czy przenieść, jak np. domki z drewna czy tworzyw sztucznych. Wymurowanie funkcjonalnego domku narzędziowego to trudna sztuka, która wymaga największych nakładów finansowych.

Jaki domek na narzędzia warto wybrać?
Zastanawiając się nad tym, jaki domek na narzędzia wybrać, warto przyjrzeć się temu, co jest dostępne online. Oferta internetowa jest często znacznie bogatsza niż to, co dostaniemy od ręki w sklepach stacjonarnych — dostępne na ogrodosfera.pl domki narzędziowe nie tylko zamówimy z dostawą do domu, ale też porównamy parametry interesujących nas modeli, dzięki czemu dokonamy właściwego wyboru.

Na co warto zwrócić uwagę oprócz ceny i materiału, z jakiego wykonany jest domek?

  1. Na wielkość, bo praktyczny wymiar domku narzędziowego w dużej mierze zależy od jego szerokości i długości: musi pomieścić wszystko to, co mamy do schowania, więc jego metraż nie może być zbyt mały.
  2. Na sposób otwierania drzwi dopasowany do naszych potrzeb: drzwi przesuwne sprawdzą się tam, gdzie przestrzeń przed domkiem jest zbyt mała, żeby standardowe drzwi na zawiasach mogły się swobodnie otwierać.
  3. Na dodatkowe elementy takie jak okna i świetliki, system wentylacji, rodzaj podłogi czy sposób zamykania domku, dzięki czemu taki schowek dopasujemy w 100% do tego, czego oczekujemy od miejsca do przechowywania.
 
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Rekordy z domino, czyli imponujące układankiWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Przegląd najpopularniejszych domków narzędziowych
 / 
Komentarze do: Przegląd najpopularniejszych domków...
Pawel pisze:

Mam taki domek w ogrodzie i to jest zbawienne. Mieszkam w szeregówce z ogrodem i wcześniej był zawsze problem z kosiarką czy oponami do auta (zapach gumy w domu) teraz jest super. Obsadziłem go częściowo tujami wiec nie bije po oczach z salonu. Mega praktyczna rzecz.

Newsletter

Newsletter

W dziale Lifestyle

W dziale Kultura

W dziale Motoryzacja

  • Rumunia, to piękny kraj, o niepowtarzalnej atmosferze, do którego nie dotarła jeszczemasowa...

W dziale High-Tech

W dziale Gry

W dziale Sport

W dziale Extreme

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...


Do góry  //  Banzaj.pl   »   Różności   »   Przegląd najpopularniejszych domków narzędziowych